סיפור לקוח – חברת לגעת במרחב

חברת לגעת במרחב נוסדה בשנת 2018 על ידי אור כוכבא – מומחה בפיענוח תצלומי אוויר. הילה מרקוביץ – מודדת מוסמכת, מומחית בתחום מערכות GIS  ויאיר איזבוצקי – מודד מוסמך, מומחה באיתור ורישום מקרקעין. החברה מונה כ-12 עובדים, 4 מודדים מוסמכים, מפענחי תצלומים אוויר, אנשי מיפוי ו-GIS, אנשי שטח.

ישבנו לשיחה עם אור כוכבא – מנהל החברה –  מומחה בפיענוח תצלומי אויר בעל ניסיון של כ-30 שנה בתחום המידע הגיאוגרפי, וכן ניסיון ניהולי בחברות מהמובילות בישראל בתחום המידע המרחבי ועם הילה מרקוביץ’ – מנהלת התפעול – מודדת מוסמכת, בעלת תואר שני ומומחית בתחום מערכות המידע הגיאוגרפי (GIS). מעל 15 שנה בתחום בתפקידי תפעול וניהול בענף. מתמחה בתחומי הפוטוגרמטריה (מיפוי אווירי), בתימטריה (מיפוי ימי).

איך הייתם מתארים את חברת לגעת במרחב?

אור: “לגעת במרחב הינה חברת בוטיק שעל הדגל שלה נחרט איכות ושרותיות שלמעשה מספקת ללקוחות מידע גאוגרפי. החברה גם אוספת וגם מארגנת ללקוח בכל תצורה שנוחה לו מידע גאוגרפי. לקוחות החברה נבחרים בפינצטה והם מהחברות וארגונים המובילים במשק כגון: משרד הביטחון, משרד השיכון, מנהל מקרקעי ישראל, מכון ויצמן, בתי הזיקוק, מפעלי ים המלח, רשויות ניקוז למיניהם ועוד רבים”.

“תחומי פעילות החברה מכסים את כל הקשת של מידע גאוגרפי. צילומי אוויר, מערכות GIS, , מיפוי בתימטרי – מיפוי קרקעי של גופי מים, מדידות מיוחדות עם חיישנים מיוחדים. פחות מתעסקים במדידות קונבנציונליות ויותר במדידות מיוחדות ומאתגרות”.

מה הקשר העסקי של לגעת במרחב וג’י אמ אקס מערכות?

אור: “מיד עם הקמת החברה, ארז ניצחון – מנכ”ל חברת ג’י אמ אקס מערכות יצר איתנו קשר והציע שניפגש, הוא הגיע למשרדנו והציע דיסטומטים של  .TOPCONבמהלך השיחה התחברנו אחד אל השני והיה “קליק”. סיפרנו לארז שאנחנו עוסקים בתחום הבתימטריה וארז הציע לנו סירה רובוטית APACHE 3 של חברת  .CHCNAV הסירה הזאת מסוגלת לבצע אוטונומית מיפוי ימי. למיטב ידיעתי אנחנו החברה היחידה בארץ שיש לה רובוט כזה”.

“ג’י אמ אקס היתה איתנו לאורך כל הדרך ההטמעה של הסירה הבתימטרית, זה היה תהליך ארוך וקשה לשני הצדדים. היינו קרובים לסגור עסקה לרכישה של רובוט כזה מחברה גרמנית אבל ארז שכנע אותנו לקנות ב-GMX. כרגע אנחנו מתחילים לעבוד על שדרוג הרובוט ואנו בטוחים שג’י אמ אקס תעמוד שם לצידנו. שדרוג זה יגביר את יכולותינו בתחום הבתימטרי ויאפשר לנו למדוד עד 70 מטר (הרובוט מאפשר 90 מטר)”.

הילה: “כל התמיכה בהתחלה עם הסירה, ארז, אורי ופליקס הגיעו איתנו לכל מיני מקומות מרוחקים כדי להפעיל אותה ולראות שהיא עובדת כמו שצריך. הם לא רק נתנו לנו מוצר והמשיכו הלאה אלא ממש תמכו בנו והיו שם עבורנו”.

אשמח שתשתפו אותנו על מערכת גאוג’יני (GeoGenie) שרכשתם?

הילה: “גם בבדיקות יומיות וגם בהשוואות לנקודות קיימות במהלך פרויקטים המערכת נתנה תוצאות מצוינות ללא סטיות. בגדול המערכת ממש עושה עבורך את העבודה, אם זה הרבה פחות עבודה עם דיסטומט בשטחים עירוניים ובשטח הפתוח וקליטת לוויינים פשוטה וקלה”.

“אם אני עושה השוואה בעבודה של קלטת TRIMBLE לעומת עבודה על גאוג’יני אז בגאוג’יני העבודה הרבה יותר ידידותית”.

מה הערך המוסף שאתם רואים בג’י אמ אקס?

אור: “מאז ועד היום אנחנו מקבלים אחלה שירות, ארז שחקן נשמה שתמיד נמצא שם כשצריך אותו”.

הילה: “תמיד יש לנו מענה ולמי לפנות, ארז ופליקס יבואו ברעיונות יצירתיים. היה לנו פרויקט בים המלח, היתה לי בעיית תקשורת וכדי להשלים את העבודה, פליקס נתן לי מכשירים אחרים כדי לעבוד בצורה שלא התאפשרה במכשירים האחרים שלי וככה בעצם השלמנו את העבודה”.

אני יודעת שבכל מקום שאתקע אני אקבל מענה בכל שעה.

האם זכור לכם מקרה ספציפי שג’י אמ אקס היתה שם עבורכם?

אור: “הם תמיד עושים מאמץ מעל ומעבר, אני אתן לך דוגמא לשירות מדהים, היינו עם המכשירים בכרמל ולא היתה קליטה. עמד ללכת לנו יום עבודה אבל ג’י אמ אקס דברו עם מודד אחר מדליית אל כרמל וקיבלנו מכשיר עם רשת אחרת על מנת שנוכל להשלים את הפרויקט.”

הילה: “אני יכולה לתת לך מלא דוגמאות, הייתי בפרויקט בדרום ומעדתי ונפלתי יחד עם המכשיר. דברתי עם ג’י אמ אקס ושלחו אותי לבאר שבע לחברת אזוט והביאו לי מכשיר חלופי לאותו היום כדי שאוכל להשלים את העבודה ולא אצטרך לחזור למרכז”.

“גם החשיבה מחוץ לקופסא, בתחילת הדרך היה לנו איזשהו פרויקט שהיינו צריכים לעבוד במשולב פעם בעזרת RTK  ופעם עם דיסטומט באותה העבודה. אז ארז בא עם הצעה לעבוד בצורה היברידית, לקנות דיסטומט + תוכנה של טופקון ואז יש לנו אפשרות לעבור מאחד לשני RTK)  לדיסטומט) תוך כדי העבודה”.

איך אתם רואים את מערכת היחסים בין החברות בראייה קדימה?

אור: “מאוד חשוב לי למצוא את המחיר הנכון עבור מוצר כזה או אחר, לכן אני עושה בדיקת שוק אבל אם ארז מציע מחיר הוגן והמוצר מתאים אעדיף אותו בגלל הקשר. חשוב לי הצד הרגשי ולכן בזכות הקשר החיובי שיצרנו לאורך השנים אעדיף להמשיך ולעבוד עם ג’י אם אקס מאשר עם כל מיני אחרים”.